Нотингам Форест 0-1 Манчестър Юнайтед: Каземиро отбелязва победител в последния издих, докато Червените дяволи запазват мястото си на четвъртфиналите за ФА Къп, за да облекчат натиска върху Ерик тен Хаг
Daily Mail | 2024-02-29 | 03:31:25

Все пак това беше голяма крачка напред. Трудно равенство за Купата, спечелено срещу труден съперник, Юнайтед е на четвъртфинал. Веднъж там те ще се изправят срещу Ливърпул. Наистина, благодарение на необозримо глупавата идея да се проведе тегленето на жребия за следващия кръг, преди половината от петте кръга да са започнали, Юнайтед разбра това още преди топката да бъде хвърлена тук. Не е голяма награда за работата им, разбира се, но те ще бъдат у дома срещу големите си съперници и те са ги побеждавали на Олд Трафорд преди в последно време. Може да се случи.

Тук, на Сити Граунд, Юнайтед не бяха в най-добрата си форма, но бяха значително по-добри, отколкото бяха при загубата у дома от Фулъм на уикенда и наистина, когато го върнаха тук точно след Коледа във Висшата лига и това се оказа достатъчно.

Касемиро вкара късно, за да спечели на Ман Юнайтед победа с 1-0 над Нотингам Форест във ФА Къп

Бразилецът отбеляза удар с глава на близката греда от пряк свободен удар на Бруно Фернандеш

Късен удар на Каземиро допринесе за Ман Юнайтед до четвъртфинал за ФА Къп със съперника Ливърпул

Вашият браузър не поддържа iframes.

Те размениха шансове с Нотингам Форест по време на добър мач и го спечелиха късно, когато бразилският халф Каземиро се наведе, за да удари с глава пряк свободен удар от Бруно Фернандеш през краката на вратаря Мат Търнър пред външната опора.

Голът беше подложен на проверка на VAR и се появиха повторения, които показват Рафаел Варан от Юнайтед, застанал при решение за засада, докато блокира халфа на Форест Райън Йейтс да се насочи към топката.

Изглеждаше подобна, ако не и идентична ситуация с тази, при която гол на Ливърпул бе отменен във финала на Карабао Къп на Уембли срещу Челси. Този път обаче реферът Крис Кавана не беше поканен да погледне монитора край терена от екипа на VAR и голът остана. Последователност? Няма шанс. Но ние отдавна сме се отказали от това, нали?

Но дали Юнайтед все пак заслужаваше това? Беше докосване, но вероятно го направиха. Те създадоха няколко добри възможности и вратарят на Форест Търнър беше един от най-добрите играчи на своя отбор. Остават съмнения относно играчи като бразилското крило Антони - получил публично одобрение от Тен Хаг предварително, но не успял да издържи 90 минути - и наистина Маркъс Рашфорд, който продължава да изглежда необичайно, особено когато играе централно, както направи тук.

Тук все пак имаше стремеж и желание. Такива качества са основни, дадени. Те трябва да идват като даденост, когато играчите обличат фланелка на Юнайтед. Но в последно време не винаги е изглеждало така.

Атмосферата край бреговете на Трент допълваше повода. Юнайтед изглежда се хранеше с него толкова, колкото и опонентите си в ранните етапи и можеше да бъде напред, тъй като Антони удари гредата с издигащ се удар, а Скот Мактоминай засече с глава центриране на Диого Далот към вратата, работейки за Търнър за първи път. Американецът трябваше да откаже шотландеца отново по-късно през полувремето - този път с по-рязко спасяване отляво - докато Рашфорд пробива удар.

Извиканият Антони се доближи до Ман Юнайтед в началните минути, като уцели напречната греда

Скот Мактоминей насочи право към вратаря на Нотингам Форест Мат Търнър в наказателното поле

Халфът принуди плонж спиране от Търнър след среща с още едно центриране на Диого Далот

Двете удара на Мактоминей бяха най-добрите положения, създадени от Ман Юнайтед през първото полувреме

Горите обаче не бяха обсадени, не всички. С младия Коби Майноо, който почиваше за този мач, на Каземиро му липсваше сигурност в средата и твърде често Форест успяваше да пробие Юнайтед от дълбоки позиции.

С трима нападатели играейки в червено, Форест носеше заплаха. Два пъти Тайво Ауони застана зад спешния ляв бек на Юнайтед Софиян Амрабат, за да работи с Андре Онана с центрирани удари, докато Форест също спечели няколко корнера.

Началото на второто полувреме обаче беше най-резултатният период за домакините. Awoniyi спаси ниско от Onana отляво, преди Divock Origi да ужили дланите му с гръмотевичен удар с десния крак от 15 ярда.

През втория период Юнайтед се наложи по-последователно. Фернандес беше особено влиятелен.

Въпреки склонността му да дразни всички, които не подкрепят Юнайтед = и някои от тези, които го правят - той е страхотен футболист. Тук той направи един изстрел и след това вкара късния свободен удар, от който Каземиро се наведе, за да победи.

След това Тен Хаг беше необичайно откровен, което предполагаше, че Фернандес също е бил често стават жертви на и извън терена.

Нотингам Форест създаде свои собствени положения по време на забавно равенство от петия кръг

Маркъс Рашфорд видя дузпа обжалването бе отхвърлено от рефера Крис Кавана

Настроенията се разгоряха в заключителната фаза, когато Фелипе се изправи срещу Фернандес в добавеното време

Победата облекчава натиска върху Ман Мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг преди дербито с Манчестър

„Форест се насочваше към него“, каза мениджърът на Юнайтед.

'Виждам, че социалните медии го критикуват. Жалко е. Той е със сериозна травма. Той продължи да играе в събота и тогава също се бори да бъде част от тази игра. Той има много висок праг на болка. Това показва неговото лидерство.“

Опитът на Тен Хаг да позиционира своя капитан като един от великите воини на футбола ще забавлява мнозина. Но засега това няма голямо значение. Главата на Ten Hag остава над водата.